Technické vybavení

Velikost

Prostory o velikosti 80 mmultimediálního centra tvoří studio, režie, dabingová a produkční místnost.

Flexibilita

Studio je stavebně a technicky uzpůsobeno pro rychlé výstavby a změny natáčecí skutečné scény nebo virtuální klíčované scény. Na stropě je upevněn kolejnicový systém se závěsnými světly na stahovacích pantografech. To umožňuje snadnou přestavbu polohy svítidel pro potřeby nasvícení scény. Po obvodu studia jsou instalována přípojná místa pro připojení kamerové technologie a jejího příslušenství.

Technické vybavení studia

Studio je vybaveno třemi studiovými Full HD kamerami JVC na pojízdném stativu. Každá kamera je osazena externím hledáčkem, tally signalizací a interkomem pro komunikaci kameramana s režií. Jedna z kamer je osazena čtecím zařízením o velikosti 17“, které se řídí z režie. Součástí studia je variabilní zelené klíčovací pozadí o velikosti 10 x 3 m. Strop a stěny studia jsou osazeny akustickým materiálem pro pohlcení zvuku.

Režie

Místnost režie navazuje na studio a je oddělena akustickou příčkou s průhledným fixním oknem a akustickými dveřmi. V režii se nachází 7 pracovních míst (pracoviště grafiky a titulků, střihače, příjmu signálu z terénu, korekce a zpracování online dotazů do živého vysílání, obsluhy čtecího zařízení, zvukaře a režiséra). Pracoviště jsou využity podle typy natáčeného nebo živě vysílaného obsahu.

Zpracování obrazu a výsledné odbavení vč. distribuce zvuku je zajištěno na televizním produkčním systému Newtek Tricaster 8000. Tato technologie zpracovává veškerý přijímaný materiál z kamer a umožňuje střihači jeho střih, odbavení předtočeného obsahu, doplnění efektových kanálů, efektových přechodů, grafických prvků, vytvoření virtuálních scén atd. Výsledný střih může být pořizován do záznamu nebo vysílán živě a to i na internetové platformy vč. sociálních sítí.

Zvuk

Zpracování zvuku je postaveno na digitálním základu. Pracoviště zvukaře tvoří audio mixážní pult Soundcraft a bezdrátové mikrofony Sennheiser. Podle vhodnosti natáčeného obsahu lze volit z mikrofonů do ruky, klopových nebo portů.

Interaktivita

Pro živé vysílání nabízíme možnosti interaktivního zapojení diváků. A to nejen klasickou formou psaných dotazů formou chatu, emailu; ale i přes platformu Skype, na kterou disponujeme technologií Newtek TalkShow, která byla speciálně vyvinuta pro broadcast průmysl a umožňuje zapojení diváka do živého vysílání (např. dotaz diváka k tématu živě vysílané přednášky ze studia).

Veškeré vybavení studia je uzpůsobeno a v některých případech duplikováno pro natáčení nebo živé vysílání i mimo zázemí multimediálního centra. Podle typu natáčeného obsahu vhodně využíváme kamerový jeřáb nebo steadicam s bezdrátovým přenosem obrazu do režie.

 

studio1

studio2

studio4

studio6

studio7

studio8